Hat-trick nerede oluyor?
Hat-trick görülen maçların, tüm maçlara oranı. Her yerde nadir: büyük liglerde otuz yedi maçta bir kadar.
Pro League (Trinidad ve Tobago) en çok görüyor — maç başına hat-trick: 0,094.
| Lig | Maç başına | Maç |
|---|---|---|
| 1. Pro League Trinidad ve Tobago | 0,094 | 127 |
| 2. Esiliiga A Estonya | 0,089 | 169 |
| 3. Ykkönen Finlandiya | 0,072 | 125 |
| 4. Litvanya A Ligi Litvanya | 0,07 | 158 |
| 5. Meistriliiga Estonya | 0,065 | 170 |
| 6. Erovnuli Liga 2 Gürcistan | 0,063 | 270 |
| 7. Premier Lig Galler | 0,061 | 181 |
| 8. FA Cup İngiltere | 0,052 | 172 |
| 9. V-Ligi Vietnam | 0,048 | 168 |
| 10. EFL League One İskoçya | 0,047 | 171 |
| 11. Devrî'n-Nücûm Katar Katar | 0,047 | 172 |
| 12. Liga Nacional Honduras | 0,044 | 183 |
| 13. Bundesliga Almanya | 0,043 | 280 |
| 14. Kazakistan Süper Ligi Kazakistan | 0,042 | 143 |
| 15. Championship İskoçya | 0,041 | 170 |
| 16. UEFA Şampiyonlar Ligi Uluslararası | 0,041 | 196 |
| 17. Premier Lig İngiltere | 0,04 | 346 |
| 18. Türkiye Kupası Türkiye | 0,034 | 176 |
| 19. USL Championship Amerika Birleşik Devletleri | 0,034 | 326 |
| 20. UEFA Avrupa Ligi Uluslararası | 0,033 | 430 |
| 21. Süper Lig Türkiye | 0,032 | 281 |
| 22. Ukrayna Premier Ligi Ukrayna | 0,032 | 158 |
| 23. A-League Avustralya | 0,031 | 129 |
| 24. Eredivisie Hollanda | 0,03 | 298 |
| 25. Football League Two İskoçya | 0,03 | 169 |
| 26. Serie C Brezilya | 0,029 | 170 |
| 27. Fransa Ligue 1 Fransa | 0,029 | 341 |
| 28. 1. Lig Türkiye | 0,029 | 276 |
| 29. Avusturya Birinci Ligi Avusturya | 0,029 | 173 |
| 30. Veikkausliiga Finlandiya | 0,029 | 175 |
| 31. J. Ligi Japonya | 0,028 | 285 |
| 32. Torneo Federal A Arjantin | 0,028 | 580 |
| 33. Liga Nacional Guatemala | 0,027 | 258 |
| 34. Ligue 1 Cezayir | 0,025 | 199 |
| 35. 2. Bundesliga Almanya | 0,025 | 281 |
| 36. Serie D Brezilya | 0,025 | 162 |
| 37. 3. Liga Almanya | 0,024 | 329 |
| 38. Liga Pro Ekvador | 0,024 | 126 |
| 39. EFL League One İngiltere | 0,024 | 509 |
| 40. National League (Küme) İngiltere | 0,023 | 512 |
Tüm turnuvalar gösteriliyor. Yalnızca büyük turnuvalar
Bir oyuncunun bir maçta üç ya da daha fazla golü, kendi kalesine goller hariç. Oyuncu kayıttaki adıyla tanınır, yani bir lig ancak olayları golcü adı taşıdığında görünür.