İlk gol maçı belirliyor mu?
Skoru açan takımın ne sıklıkla kazandığı. Büyük liglerde onda yedi civarında, ama her yerde değil.
1st Division (Arnavutluk) liginde açılış golü en değerli: ilk atan zamanın %81,7'inde kazanıyor.
| Lig | İlk golü atan kazanır | Maç |
|---|---|---|
| 1. 1st Division Arnavutluk | 81,7% | 208 |
| 2. Beta Ethniki Yunanistan | 80,2% | 232 |
| 3. Meistriliiga Estonya | 79,4% | 170 |
| 4. Erovnuli Liga 2 Gürcistan | 78,1% | 270 |
| 5. Persha Liga Ukrayna | 77,5% | 276 |
| 6. Yunanistan Süper Ligi Yunanistan | 76,5% | 230 |
| 7. Regionalliga - Ost Avusturya | 76,1% | 188 |
| 8. Azerbaycan Premyer Ligası Azerbaycan | 75,6% | 168 |
| 9. Superliga Arnavutluk | 75,3% | 166 |
| 10. ed-Devrî el-Lubnânî ed-Derecetu'l-Ûlâ Lübnan | 74,8% | 111 |
| 11. Primeira Liga Portekiz | 74,5% | 216 |
| 12. Premier Lig İskoçya | 73,9% | 203 |
| 13. Primera B Metropolitana Arjantin | 73,1% | 357 |
| 14. Premier League Jamaika | 72,7% | 154 |
| 15. Süper Lig Türkiye | 72,2% | 299 |
| 16. 2. Lig Türkiye | 72,1% | 240 |
| 17. NB II Macaristan | 72% | 189 |
| 18. Primera Nacional Arjantin | 71,9% | 327 |
| 19. Regionalliga - West Avusturya | 71,8% | 170 |
| 20. Ukrayna Premier Ligi Ukrayna | 71,8% | 216 |
| 21. Ligue 1 Cezayir | 70,6% | 214 |
| 22. Premier Lig İngiltere | 70% | 353 |
| 23. National 2 - Group C Fransa | 69,8% | 205 |
| 24. Football League Two İngiltere | 69,7% | 522 |
| 25. NB I Macaristan | 69,7% | 218 |
| 26. Primera División Venezuela Venezuela | 69,7% | 284 |
| 27. National 2 - Group A Fransa | 69,7% | 208 |
| 28. Esiliiga A Estonya | 69,4% | 170 |
| 29. Danimarka Süper Ligi Danimarka | 69,2% | 185 |
| 30. La Liga İspanya | 69,2% | 347 |
| 31. Serie A İtalya | 68,8% | 336 |
| 32. National 2 - Group D Fransa | 68,6% | 204 |
| 33. Lüksemburg Ligi Lüksemburg | 68,4% | 136 |
| 34. Premier Lig Galler | 68,3% | 189 |
| 35. Avusturya Bundesliga Avusturya | 68,2% | 154 |
| 36. Championnat National Fransa | 68,2% | 336 |
| 37. 1. Lig Türkiye | 67,9% | 268 |
| 38. 1. division Danimarka | 67,7% | 167 |
| 39. Eredivisie Hollanda | 67,5% | 302 |
| 40. Torneo Federal A Arjantin | 67,5% | 379 |
Tüm turnuvalar gösteriliyor. Yalnızca büyük turnuvalar
Biten her maçın ilk golü, dakikaya ve sıraya göre. Kendi kalesine goller, yazıldığı takıma sayılır.