Kim üç savunmacıyla oynuyor?
Üç savunmacıyla çıkılan ilk 11'lerin oranı; arşivde herkesten hızlı büyüyen diziliş.
Serie A (İtalya) en çok bağlı: ilk 11'lerinin %51,1'i üç savunmacıyla başlıyor.
| Lig | Üçlü savunma | İlk 11 |
|---|---|---|
| 1. Serie A İtalya | 51,1% | 760 |
| 2. Bundesliga Almanya | 41,1% | 616 |
| 3. Championship İngiltere | 38,1% | 1.113 |
| 4. Premier Lig İskoçya | 33,5% | 466 |
| 5. 1. SNL Slovenya | 33,3% | 249 |
| 6. K League 1 Güney Kore | 33,2% | 316 |
| 7. Danimarka Süper Ligi Danimarka | 32,6% | 386 |
| 8. J. Ligi Japonya | 32,2% | 612 |
| 9. Belçika Birinci Ligi Belçika | 31,7% | 624 |
| 10. First League Bulgaristan | 31,2% | 426 |
| 11. HNL Hırvatistan | 30,7% | 355 |
| 12. Football League Trophy İngiltere | 29,1% | 254 |
| 13. İsviçre Süper Ligi İsviçre | 29,1% | 364 |
| 14. EFL League One İngiltere | 29,1% | 1.114 |
| 15. World Cup - Qualification Europe Uluslararası | 28,3% | 516 |
| 16. A-League Avustralya | 26,9% | 294 |
| 17. Serie B İtalya | 26,4% | 774 |
| 18. Primeira Liga Portekiz | 25,8% | 616 |
| 19. Football League Two İngiltere | 24,9% | 1.108 |
| 20. Superettan İsveç | 24,8% | 222 |
| 21. Avusturya Bundesliga Avusturya | 24,7% | 393 |
| 22. Premier Lig İngiltere | 24,1% | 760 |
| 23. UEFA Uluslar Ligi Uluslararası | 23,8% | 336 |
| 24. Rossiyskaya Premyer-Liga Rusya | 23,4% | 478 |
| 25. Allsvenskan İsveç | 22,1% | 484 |
| 26. Beyaz Rusya Süper Ligi Belarus | 22,1% | 430 |
| 27. NB I Macaristan | 21% | 272 |
| 28. Ekstraklasa Polonya | 20,9% | 478 |
| 29. Czech Liga Çekya | 20,7% | 610 |
| 30. Ligue 2 Fransa | 20% | 764 |
| 31. Rusya Birinci Futbol Ligi Rusya | 19% | 828 |
| 32. 3. Liga Almanya | 18,1% | 756 |
| 33. Copa Sudamericana Uluslararası | 17,3% | 202 |
| 34. UEFA Avrupa Ligi Uluslararası | 16,9% | 722 |
| 35. 2. Bundesliga Almanya | 16,9% | 616 |
| 36. UEFA Şampiyonlar Ligi Uluslararası | 16,4% | 348 |
| 37. Fransa Ligue 1 Fransa | 16,4% | 764 |
| 38. Avrupa Futbol Şampiyonası Uluslararası | 16,3% | 626 |
| 39. 1. Division Kıbrıs | 14,9% | 462 |
| 40. Yunanistan Süper Ligi Yunanistan | 14,5% | 484 |
Tüm turnuvalar gösteriliyor. Yalnızca büyük turnuvalar
İlk hattı üçlü olan her diziliş. Sağlayıcı dizilişi ilk 11'lerin yaklaşık dörtte birinde kaydediyor, yani bir lig ancak maçlarının yeterince çoğu diziliş taşıdığında görünür.